FF-Vánoční povídka- Nezvaný host (část 10.)

28. listopadu 2009 v 10:00 | Kamča |  »FF«
BONES -Vánoční povídka- Nezvaný host (část 10.)

Hodiny ukazovaly skoro 7 hodin večer, když se všichni nahrnuli do dveří Angelina bytu.Venku byla už tma a lehce se snášel k zemi sníh.Za tu chvíli, co začalo sněžit, stačila ta sněhová nadílka zasněžit skoro všechno.Město se mohlo chlubit bílou, mrazivou a studenou peřinou.


Když vešli dovnitř…polila je vánoční nálada.Bylo vidět, že si Angela dala s výzdobou dost práce, ale taky nebyla sama, která s tím měla co dočinění.Kůstka to zaregistrovala a rozhodla se dát Angeel jako první komentář na její výzdobu celého bytu! "Teda Ange…ta výzdoba je překrásná!" Pronášela Tempe úchvatným tónem zrovna, když dosedávala na béžovou pohovku.Celý byt byl vyzdobený do modro žluté barvy se stromečkem uprostřed místnosti, bylo to tam skoro jako na nějaké novoroční párty! "Přinesu něco k pití!" Nabídl se Hodgins hned po příchodu a ani nečekal na souhlas.Za chvíli tu byl se šampaňským a 7 skleničkama v ruce, zatímco si ostatní sesedli kolem velkého stolu.
Po chvíli Zack něco konstatoval, že tam sedí jako rytíři u kulatého stolu.Zasmál se tomu jen Hodgins, protože mu opravdu za krátkou domu vstoupl alkohol do hlavy a on byl, tak jak se říká- "veselejší" .Po dlouhém povídání a popíjení šampaňského se začly rozdávat dárky.Každý dostal něco pěkného, dokonce i Smith byl obdarován dárky.Zrovna k němu přistupovala s balíčkem Temperance, když uhodil Booth žárlivou strunu a zahleděl se na ně. Sledoval, jak se Kůstka s úsměvem tiskne na Thomase a předává mu dárek.Kůstka se ale rychle odlepila a už spěchala za Boothem, ten se rychle otočil a dělal nevinného.Nechtěl, aby Kůstka věděla, že žárlí.Takováhle informace tvoří pro ženy až moc velkou výhodu.
Brennan se přišourala blíž a lichotivě se smála.Za zády držela dárek. "Takže..Veselé Vánoce Boothe!" Vychrstla ze sebe takovou rychlostí, že to Seeley nestačil pořádně zaznamenat. "Tobě taky Kůstko!" Nadhodil jeho obvyklý šibalský úsměv a položil Kůstce do ruky dárek zabalený do červeného balicího papíru.
Na rozdíl od příchodu, byl momentální čas 23:25.Všichni to s oslavováním trochu přepískli, takže se pomalu začali odebírat k odchodu.Hodgins zůstal u Angeli, Smith odjev ve služebním automobilu značky FORD a Camille se Zackem odešli o chvíli dřív.
Temperance a Booth stáli venku před domem a pozorovali sněhové vločky. "Je přece jen super, že na Vánoce sněží!" Booth plně zabraný ho sněhové vločky, co se mu roztávala na ruce rychle opáčil: "Jo..to je fakt prima." A opět se pousmál. "Jestli chceš, odvezu tě domů, mám to cestou.Když už jsme sem jeli spolu…"Zarazil se a čekal, až ho Kůstka doplní.Ta hned pochopila o co Seeleymu jde. "Tak můžeme spolu i odjet..jo proč ne!"
Na 30. bloku zaparkovalo Boothovo auto a oba vystoupili ven.Pořád sněžilo..jak jinak.Brennan si přes sebe hodila šálu a vyběhla po schodech k domovním dveřím bytu.Booth kráčel těsně metr za ní.Po té, o Temperance vylovila s kabelky klíče, nastala chvilka ticha.Kůstka stála ve dveřích…koukala na Booth a on na ni.Ještě jednou "Veselé Vánoce Kůstko!" Přiblížil se…a políbil.Ne na tvář, ne na čelo, ale na rty.Kůstka najednou jakoby v té zimě roztála a zmrzlé tváře popraskané mrazem se náhle začervenaly. "Dobrou noc!" Dveře se za ní zavřely.Agent se otočil na patě a vyhodil klíčky od auta do vzduchu a zas chytil.Zatím bylo skóre 2:1 pro něj.
povídka pochází z tohoto BLOGU!!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama