FF-Vánoční povídka- Nezvaný host (část 7.)

25. listopadu 2009 v 10:00 | Kamča |  »FF«
BONES -Vánoční povídka- Nezvaný host (část 7.)

Booth s Brennanovou a se Smithem na zadním sedadle zaparkovali poblíž Čínské
čtvrti.Zdejší lidé byli většinou přistěhovalci, nebo uprchlíci z Číny.Do USA přijeli za lepším životem, ale to se mnohým rodinám nevyplnilo.Žili v chudobě.Ovšem někteří dosáhli vysokých cílů…Takové lidi jste nenašli nikde jinde, než v "Čínské čtvrti"
Trojice zamířila k budově z názvem "Wej-Čch" Jednalo se o čínský krámek.Prodávalo se tam všechno, od čínský knih, oblečení, starožitností až po čínské hůlky…a

samozřejmě i čínské pera.Pachatel tady totiž mohl nedávno jedno koupit. "Wej-Čch?" Podivila se Temperance nad neobvyklým názvem. "Je to jedna čínská hra.." Ozval se náhle Thomas a kráčel vpřed. Booth se podíval na Tempe, která byla přesně jako on překvapená Thomasovou reakcí… "Že by se věnoval Čínské kultuře?" Zahláholil Booth, ale než mu Tempe stačila cokoliv odpovědět, objevil se před nimi postarší muž ve smokingu, od pohledu čínského původu. "Přejete si něco?" Pronesl plynnou angličtinou a ladně se prohyboval v bocích.Bootha tohle šokovalo…takže nevěděl co má říct. "Jsme od FBI, potřebujeme vědět, komu jste za poslední měsíc prodal čínská pera" pronesla Tempe bez jakéhokoliv zaváhání.Tohle byla celá ona!Šla prostě hned k věci. Maitel obchodu se trochu udiveně podíval.A když viděl,že jde o FBI, bleskurychle se představil "Moje jméno je Sam Chang!" Smith někde vzadu cosi prodiskutovával s jedním členem obchodu. Boothovi se to nějak nezdálo.Smith se zajímá o čínskou kulturu a nakonec to vypadá, jako by se dokonce s jedním osobně znal.Ani trochu se mu to nelíbilo…bylo v tom až moc shod okolností.A jak už je známo, Booth na náhody nevěří, věří na intuici, v Boha a na to, že všechno se děje z nějakého důvodu. "Dobře.." Odpověděl matně čínský majitel.
Sotva uplynulo 10 minut od té doby, co Chang odešel.Temperance si prohlížela knihovnu plnou čínské kultury, no není divu, je antropoložka!Booth si opodál prohlížel různé náčiní a nástroje i když nevěděl vůbec k čemu slouží.
Rána!Ze zadu se ozvala rána, pronikavý výstřel a shluk!Smith byl v nedohledu a Kůstka se okamžitě skrčila.Booth jakožto obvykle se bleskurychle přikrčil a chtěl vytáhnout pistoli.Zpoza se vyřítilo 5 ozbrojených mužů.V místnosti vláhl hluk a panika.Muži v kuklách rychle zamířili k východu, šel z nich strach, vše bylo jako v nějaké virtuální hře, křik, lítající střepy…Smith se vyřítil jako blesk ze zadu a začal pálit.Ani jednou se ovšem netrefil.Schoval se za pult a nabyl znovu svůj revolver.Booth to nestíhal všechno sledovat, namířil pistol na jednoho z mužů….a….opět výstřel.Kukla zasáhla cíl míření!Celým obchodem se ozval Tempym hlas, ale v hluku toho nebylo moc slyšet. "Booooothe!!!" Křičela jako o život a okamžitě se rozběhla ke svému kolegovi.Booth to sledoval jen matně.Poslední co viděl, byla jeho partnerka…pak se mu udělala před očima tma. A on ztratil vědomí o okolí.
povídka pochází z tohoto BLOGU!!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama