FF-Vánoční povídka- Nezvaný host (část 9.)

27. listopadu 2009 v 10:00 | Kamča |  »FF«
BONES -Vánoční povídka- Nezvaný host (část 9.)

Booth seděl ve své pracovně.A už půl hodiny se snažil usnout, odpočinout si, alespoň na pět minut!Bylo toho na něj moc, chtěl si odpočinout, zapomenout na chvilku na ten shon a dění kolem něj.Hlavou se mu honilo spousta myšlenek.A nejvíce z nich spadali na přestřelku minulého týdne.Poté, co upadl zcela do bezvědomí, se vzbudil v sanitce, která ho vezla do nemocnice…Celou dobu mu dělala Kůstka společnost.Na klinice zjistili, že postřelení nezasáhlo žádné důležité orgány a Booth se tak za pár dnů mohl vrátit do práce.Teda s pomocí FBI a nepřetržitého smlouvání s doktory.


Momentálně byla jeho rána zcela v pořádku a Seeleyho čekalo ještě pár návštěv u doktora kvůli stehům, ale lepší chodit na kontroly, nežli strávit celé Vánoce v téměř opuštěné nemocnici plných lidí s věkem vyššího než 50, nebo mladými puberťáky, co si zlámali nohu na ledě, nebo hazardovali s petardama.
Dnes ho kromě sepisování zprávy pro kurátora čekala ještě návštěva u Angeli.Všichni se shodli na to, že stráví společně Vánoce.Ne, že by se to Boothovi nelíbilo, ale plně se mu to taky nezamlouvalo.O mnoho radši by byl tady a pracoval, nebo seděl doma.Rebeca si odvezla Parkera na Vánoce k rodičům do Phoenixu, jenž se nacházel na východ od San Francisca.
Tyhle Vánoce se cítil opuštěný a nálada u něj sahala na bod mrazu.Neměl chuť oslavovat do půlnoci, rozdávat si dárky a potom popíjet alkohol.Chtěl slavit Vánoce se svojí rodinou….a právě v tuhle chvíli pochopil, jak asi kůstce je!Když její rodina není zcela po hromadě a otec je hledaný vrah.
Rozhodl se tedy jít, kvůli Kůstce!!Ale teď si ještě na chvíli odpočine…alespoň na 5 minut.
Moc dlouho mu to ale nevydrželo, zrovna když začínal usínat na gauči vedle stolu u něho v kanceláři.Otevřely se dveře a dovnitř vešla postava, kterou moc dobře znal! "Co tu děláš Kůstko?" Zvedl se z gauče a posadil se. "Řekla jsem si, že se pro tebe stavím.Nezapomněl si přece, že jdeme slavit k Angele!?" Opáčila Tempe a svírala v ruce kabát. "Ne nezapomněl…ostatní už šli?" Zeptal se tázavým tónem a zvedl se, aby mohl chodit kolem dokola.Kůstku znervózňovalo, když někdo přešlapoval dokola sem a tam, i když to sama dělala skoro denně. "Ano, ty ale moc nevypadáš na to, že bys někam chtěl jít!" Posadila se zas pro změnu ona a koukala zpříma na svého parťáka, který se zastavil a hleděl tímtéž směrem. "Abych pravdu řekl…dvakrát se mi tam nechce." Kůstka udělala gesto, jakože má Booth pokračovat a on znovu spustil. "Slíbil jsem Parkerovi, že ho na Vánoce vezmu na stadion, že budeme bruslit, půjdeme do lunaparku a potom půjdeme domů ke stromečku." Brenannová na náznak pochopení kývla hlavou.Booth se posadil vedle ní a vzdychl… "Ani není sníh!" Snažil se změnit téma, protože věděl, že naladil dojemnou strunu a nechtěl ze sebe dělat slabocha.Kůstku ovšem řeči o sněhu nezajímali, toho měla už plné zuby od Angeli.Sesedla si blíž k Boothovi a chytla mu silně ruku. "Víš…, jestli tam nechceš, tak zůstanu tady s tebou!" Seeley na ni krátce pohleděl a přivřel oči.Nemusel ani nic říkat, by jeho partnerka pochopila, že se mu nechce, ale půjde.Booth se zvedl, popadl zimní kabát a společně s Kůstkou kráčel k východu.
Když nastupovali do auta…ani si nevšiml, že se z oblohy začaly sypat sněhobílé vločky sněhu.Vánoce byly tady!
povídka pochází z tohoto BLOGU!!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama