FF-Vánoční povídka- Nezvaný host (část 15.-konečná)

3. prosince 2009 v 10:00 | Kamča |  »FF«
BONES -Vánoční povídka- Nezvaný host (část 15.- Konečná)


Booth se ustaraně podíval na hodinky.Kontroloval čas snad každou minutu a čím častěji ho hodinky přesvědčovaly o čase, tím víc se obával.Kůstka tu měla už před půl hodinou být! Přesně ve dvanáct se má konat soud.Celý případ Amandy Coperrové se dnes dostane k porotě, zhodnotí se důkazy, úsudek…Seeley doufal, že svými argumenty dokáže poslat Sama Changa do vězení za pašování drog a Shäfera za vraždu přítelkyně.


Na chvíli radši přestal myslet na hodinky a v duchu si začal odříkávat výstup před porotou.Z přemýšlení ho ale vyrušila osoba, která se k němu nebezpečně blížila.Caroline Julienová. "Boothe…za chvíli začínáme, kde je doktorka Brennanová?" Spustila svým obyčejně okázalým tónem. "Kůstka je tady…jen si šla něco zařídit!" Zalhal, aby Kůstku vysvobodil ze spárů naučných komentářů Julienové. "Dobře, ale ať si to vyřeší rychle, soudce není zvědavý na členy FBI, co chodí pozdě!" Otočila se na patě a rovným postojem odpochodovala do soudní místnosti.
"Kůstko!Kde jseš tak dlouho?" Zahulákal směrem ke vchodu a přehodil si ustaraně přestal žmoulat v ruse košili. "No pááni.." Vydal ze sebe dvě tichá slova, na víc se nezmohl.Takhle Kůstku snad nikdy neviděl! Obvykle jí to slušelo vždycky, ale právě v tomhle okamžiku mu připadala ze všech chvilek nejhezčí… "Co se děje?Mám kus omáčky na košili?Nebo co?" Začala si a nechápavým výrazem prohlížet svrchní část oblečení. "Ne..všechno je v pořádku.Teď se musíme soustředit na případ!" Prohodil. "Takže, jak to teda všechno bylo?" Zahájila Kůstka vyvrcholení případu. "V celé té hře je 5 hráčů- Amanda Coperrová , její kolega James Wilson, přítel z Německa Christian Shäfer… a Sam Chang." "Dobře..ale jaký to má smysl…jistě víme, že to maj svědomí Shäfer a Chang, motivem byla žárlivost…ale to ostatní." Booth vytasil jednu z jeho nejlepších řečí a opět se ukázalo, že jako Anget FBI je ten nejlepší. "Je to jednoduchý Amanda měla dva přítele!" Kůstka se podivila, ale pak jí to docházelo. "Shäfera a Jamese Wilsona." "Jenže nevěděla, že její nevinný přítelíček ze západního Německa je pěknej parchant…Překládal sice pro CSA, ale do té doby, než poznal Sama Changa, to je taky dobrej típek, hraje si na Čínskýho přistěhovalce, který se živí obchodem.Ale přitom obchoduje s drogama a maskuje to ozbrojenýma chlápkama, když k nim přijde FBI!" Temperance se vybavil ten den, když šli s Boothem a Thomasem do čínckého krámku Sama Changa…měl název Wej-Čch.Tam se z nenadání vyřítila skupinka ozbrojených mužů a začala střílet na všechny strany. "Takže, Christian Shäfer pracoval pro Sama, překlad se při pašování vždycky hodí." Kůstka si to už vyložila..znala pravdu. "Shäfer přišel na poměr Amandy a Wilsona…takže poprosil svýho kámoše z Číny, aby mu pomohl zlikvidovat Wilsona a Amandě se pomstít za nevěru. Proto ten nápis- LÁSKA A SMRT, DVĚ VĚCI, KTERÉ BOLÍ V ŽIVOTĚ NEJVÍC!" Pronesla hořce a dál poslouchala, co Booth pronese jako navazovací článek jejich rozhovoru. "Zabili tedy Amandu a Jamese Wilsona buď odklidili, nebo ho někde vězní." Pořád se pohřešuje. :Páni!!" Teď tuhle frázi pronesla i Kůstka. "Jo taky si řikám, takže teď musíme rychle do soudní místnosti, vyřešit tenhle případ jedou provždy.Nebo se Julienová zblázní a Cullem s ní!" Dodal nakonec.

Oba se bleskurychle sebrali a kráčeli co nejrychlejší chůzí tam, kde je netrpělivě všichni očekávali. "Co ste tam tak dlouho dělali?" Zajímala se Angela, co jako obvykle myslela pouze na vztahy lidí. "Nic..Booth mi říkal celou pravdu o tomhle případu!" Na Angelu to zjevně nezabralo. "No jasně!" Usmála se a vnímavě se zaposlouchala do slov soudce, který zahajoval soud.


Čas- 12:35.Dveře soudní místnosti se rozletěli a ze vnitř vypochodovala porota, svědci, Agent Thomas Smith a Booth s Kůstkou. "No…případ je u konce." Vzdychl Thomas …za tu celou dobu se s doktorkou i Boothem sblížil na tolik, že by jim oběma mohl klidně říkat jmény. "Už mě tu nepotřebujete..fakta sto procentně značí Shäferovu vinu za vraždu a Samovo pašování drog.Tak, loučení je tady!" Nechtěl to protahovat. "Mějte se…Jo a Boothe, ty bys taky něco měl začít dělat s..no víš s čím." Mrk směrem ke Kůstce, podal oběma ruku a spokojeně odešel směrem ke vchodu. "Je to dobrej Agent!" Zrekapituloval nakonec Seeley a pohlédl na svou partnerku, která se tvářila až příliš podezíravě. "Jakt to myslel s tim, že máš konečně něco udělat?" Už byla jako Angela s tou zvědavostí. "No…myslel tím.Že bych se tě měl na něco zeptat,.." Uculil se Booth nenápadně. "Třeba jako na co?" Už se usmívala i Kůstka. "třeba jako na to, jestli bys se mnou nechtěla jít na večeři." "To má bejt rande?" Ušklíbla se směrem k Boothovi, který čekal netrpělivě na odpověď.Tempe dobře vytušila, že tady nepůjde nejspíš jen tak o nějakou večeři..v tom bude i něco víc.Ale jak sama věděla, rozhodla se k rázné odpovědi. "No..to bych moc ráda." Boothovo srdce poskočilo radostí. "Fajn..v sedm sem u tebe." Dodal a nesměle se ke Kůstce přiblížil.Jemně ji políbil na tvář a pronesl: "Budu se na tebe těšit." Ona tam jen stála a hleděla zasněně do země, už nebyla ta maličká holčička, teď se červenala…a moc dobře věděla, co to znamená.
povídka pochází z tohoto BLOGU!!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Gebi Gebi | 21. července 2010 v 20:05 | Reagovat

"...kus omáčky..." heh :-D

2 RadagastCZ RadagastCZ | 30. července 2010 v 2:18 | Reagovat

Co to vykrádání jmen z Kamenný opice?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama